האם כדאי לקנות רכב מחברת השכרה?

בעשור האחרון עולם הרכב השתנה מקצה לקצה, כאשר מעל ל – 50% מהמכירות בשוק הרכב נעשים על ידי חברות הליסינג אשר מציעות ללקוחות פתרונות מימון נוחים, טרייד אין וליסינג מימוני.

במאמר זה אציג את הפרמטרים שחשוב לבדוק בעת רכישת רכב מחברת השכרה בשוק הישראלי.

האם כדאי לקנות רכב מחברת השכרה?

האם כדאי לקנות רכב מחברת השכרה?

אם בעבר, המוניטין של רכבי ההשכרה היה נמוך כתוצאה מתחזוקה לקויה, קילומטרז' גבוה ומחירים שלא היו אטרקטיביים מידי לצרכן – היום, המגמה היא הפוכה לחלוטין. כיום, ניתן למצוא לא מעט מגרשי רכב אשר מציעים רכבים בהנחות של 10%-20% ממחיר המחירון הרשמי, שנתונים מתקדמים, אינספור דגמים ואולי הכי חשוב, פתרונות מימון מובנים.

בעת רכישה של רכב מחברת השכרה מומלץ לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • אמינות ומוניטין – מומלץ לרכוש את הרכב מחברה אמינה בעלת מוניטין חיובי והיצע גדול של רכבי יד שניה או רכבים חדשים.
  • בדיקה של הרכב – טרם הרכישה מומלץ לבצע בדיקה ויזואלית של הרכב ובנוסף, לקחת את הרכב לבדיקה יסודית אצל מוסך בתל אביב, חיפה או כל מקום אחר. מוסך מורשה יכול לעלות על בעיות ונזקים אשר קשה לזהות במבט חטוף.
  • תנאי מימון – חברות השכרה רבות מציעים פתרונות מימון לרוכשים. מומלץ לבדוק את תנאי המימון שמוצעים לך מול החלופות הקיימות (בנקים, קרנות השתלמות וכדומה). לעיתים קרובות, ניתן להוזיל את תנאי המימון באמצעות פניה לאפיקים אחרים.
  • טרייד אין – לא מעט חברות השכרה מציעות טרייד אין על הרכב הישן, חשוב לבדוק את מחירון הרכב הישן ולבדוק אולי ניתן לקבל עליו יותר כסף בשוק החופשי.
  • האותיות הקטנות בעסקה – חשוב לבדוק את ההיסטוריה של הרכב מבחינת תאונות עבר, מספר ידיים שהרכב עבר, טיפולים, טסט וכדומה. כמו כן, מומלץ לבדוק את תנאי ותקופת האחריות שחברת ההשכרה מציעה לך.

לסיכום, קניית רכב מהשכרה יכולה להיות עסקה מצוינת או כישלון מהדהד אם לא עורכים את הבדיקות הנחוצות. מומלץ לא להתעצל, לגשת לכמה חברות השכרה אשר פועלות באזור המגורים שלך, להשוואת מחירים ולקבל כמה שיותר הצעות אשר רלוונטיות לצרכים שלך.